بازدید هیات دانشگاهی از دانشگاه سیام تایلند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ | 
هیات مذکور متشکل از آقایان دکتر پراسرت سوکساسکاوین(Prasert Suksaskawin) رئیس مرکز مطالعات اسلامی دانشگاه سیام، دکتر شافعی ناپاخن(Shafie Napakhon) فارغ التحصیل دانشگاه الازهر، بنیانگذار و امام جماعت مرکز اسلامی تایلند، دکتر نرنگ ونگسومیتر(Narong Vongsumitr) استاد دانشگاه و مشاور وزارت فرهنگ و ارتباطات تایلند، و دکتر تنین سلام(Tanin Salam) مدیر موسسه انسان شناسی دانشگاه چینگمای بود.
در طی بازدید از بخش های مختلف دانشگاه، اساتید در دو کلاس درس عربی و انگلیسی دانشگاه حاضر شدند و بنیانگذار مرکز اسلامی تایلند گفتگوی صمیمانه کوتاهی را با اساتید و دانشجویان کلاس ها داشت.
در ادامه هیات دانشگاهی تایلند با حضور در مسجد دانشگاه، نماز ظهر را به امامت دکتر شافعی برگزار نمودند که چندنفر از دانشجویان حاضر در مسجد نیز به این نماز جماعت ملحق شدند. بعد از صرف ناهار در رستوران دانشگاه، میهمانان در جلسه ای که با حضور آقای دکتر پیغامی معاون پژوهشی دانشگاه، آقای دکتر خانی عضو هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی،‌ و آقای دکتر آرضایی عضو هیات علمی بخش زبان عربی تشکیل شد شرکت کردند. در ابتدای این جلسه آقای دکتر پیغامی ضمن خوش آمد گویی گرم به میهمانان، از ملاقات اساتید دانشگاه های تایلند ابراز خرسندی کردند و سپس به معرفی دانشگاه امام صادق علیه السلام پرداختند. ایشان با اشاره به تاکید دانشگاه بر زبان های عربی و انگلیسی و آشنایی اساتید و دانشجویان با این دو زبان بین المللی از آمادگی دانشگاه برای ایجاد و توسعه همکاری های بین المللی خبر داد. وی مشی معتدل دانشگاه را بستر مناسبی برای ایجاد همکاری های بین المللی دانست و ابراز امیدواری کرد تا با تدوین برنامه عمل، در آینده شاهد ایجاد همکاری های علمی و آکادمیک میان دو دانشگاه باشیم.
در ادامه آقای دکتر خانی نیز ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، بسترهای لازم برای همکاری را شامل چاپ و انتشارات مشترک، تبادل استاد و دانشجو، برنامه ریزی جهت انجام بازدیدهای کوتاه و برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت میان دو دانشگاه دانست. ایشان با اشاره به تجربه موفق برگزاری جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویی با اساتید دانشگاههای خارجی از طریق ویدئوکنفرانس، اجرای طرح مشابه با مرکز اسلامی تایلند را ممکن دانست.
پس از ایشان آقای دکتر پراسرت ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه امام صادق علیه السلام از آمادگی خود برای ایجاد و گسترش همکاری های آکادمیک با دانشگاه امام صادق علیه السلام خبر داد. ایشان با اشاره به علاقه دانشجویان تایلندی به آشنایی با دین اسلام، ترجمه کتب دانشگاه امام صادق علیه السلام را اقدامی لازم در این جهت ارزیابی کرد. وی همچنین با اشاره به سفر رئیس دانشگاه سیام تایلند به جمهوری اسلامی ایران در آینده ای نزدیک، ابراز امیدواری کرد که در آن سفر زمینه لازم برای امضای تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه و اجرایی شدن محورهای همکاری فراهم گردد.
آقای دکتر شافعی نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه، با اشاره به اینکه قبل از حضور در جمهوری اسلامی ایران تصویر متفاوتی از این کشور داشته، بر لزوم وحدت و تقریب در عصر حاضر تاکید کردند. وی با تحسین تلفیق مطالعات دانشگاهی با علوم اسلامی در دانشگاه امام صادق علیه السلام ابراز امیدواری کرد که همکاری های علمی و آکادمیک میان دو دانشگاه شکل بگیرد.
پس از این جلسه مقرر گردید تا کارشناسان دو مرکز، زمینه های همکاری و محورهای تفاهم نامه را تدوین نموده تا در هنگام بازدید رئیس دانشگاه سیام، تفاهم نامه مشترک امضا و محورهای همکاری، اجرایی گردد.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 187 بار   |   دفعات چاپ: 63 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر