تحلیل های رسانه‌ای، فرهنگی و تمدنی با حضور آقایان دکتر همایون و شجاعی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام جلسه آینده جهان اسلام پس از ترور سرداران مقاومت، تحلیل های رسانه‌ای، فرهنگی و تمدنی با حضور دکتر محمدهادی همایون رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات و آقای جبار شجاعی مسئول هسته مطالعات جهان اسلام برگزار شد.
در این جلسه آقای شجاعی با گرامی داشت یاد و خاطره شهید ابومهدی مهندس افزود: ترور شهید ابومهدی المهندس تحت الشعاع شهادت سردار سلیمانی قرار گرفت. او سلیمانی عراق بود. این شهید نماد انسان رشد یافته در انقلاب اسلامی می باشد.
شجاعی ادامه داد: شهید سلیمانی تمام تهدیدات در محور مقاومت را به فرصت برای رشد تبدیل کرد. سلیمانی و مهندس مهمترین تهدیدات برای دشمنان شبکه مقاومت بودند.
مسئول هسته مطالعات جهان اسلام دانشگاه درباره دوران پس از این ترور گفت دشمن درصدد است ابتدا ارتباط بین هسته ‌های اصلی مقاومت را سست و کمرنگ کند و درنهایت با از بین بردن خود این هسته‌ها محور مقاومت را زمین بزند. ما در فضای رسانه‌ای حوزه مقاومت باید به سمت تشکیل شبکه‌هایی مثل المیادین برویم. چون مهمترین مشکلات ما در حوزه رسانه‌ای می باشد.
دکتر محمد هادی همایون رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه نیز گفت: ما در حوزه امام شناسی درست کار نکرده‌ایم. برخی اوقات یک امت و قوم امام بقیه مردم می شوند. فرد (یا امتی) که قرار است امام بشود باید دچار ابتلائات شدید بشود. این سنت الهی است که در ماجرای ابتلائات حضرت ابراهیم هم به آن شاره شده است. ما از همان اول انقلاب اسلامی دچار ابتلائات شدید شده‌ایم.
دکتر همایون در خصوص جبهه مقاومت و جریان مقاومت در منطقه و ابتلاء در این مسیر افزود: ابتدای مسیر از نامگذاری روز قدس توسط امام خمینی ره شروع شد و از سال ۵۹ تا ۶۸ نیز دچار ابتلاء عظیم بوده‌است. از سال ۶۸ تا ۷۸ دچار ابتلائات سخت داخلی از دوران سازندگی و تا فتنه سال ۷۸ بود. سپس دچار ابتلاء به خوشی شده بود.از ۷۸تا ۸۸ که با فتنه این سال همراه بود که این سبب خروج کشور از ابتلائات داخلی و حرکت به سمت جهان اسلام بود.از سال ۸۹ بحث بیداری اسلامی آغاز شد و بزرگترین اتفاقات جهان اسلام اجتماع عظیم اربعین بود که از اساسی ترین ضربات جهان اسلام به دشمنانش بود.
و در دهه چهارم ابتلائات جهان اسلام شروع شد. داعش و گروه های تکفیری تا شهادت سردار سلیمانی این دهه ادامه داشت و ما از الآن در حال ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی و شاهد ابتلائات عظیم در جهان اسلام هستیم. شهدا زنده اند و جهان اسلام در حال تشکیل یک سپاه عظیم از شهداست و قطعا توان شهدا از انسانهای زنده به مراتب بیشتر است. شدت حوادث و فتن بسیار زیاد شده است تا به آن مقر موعود نزدیک بشود.
 

کلیدواژه ها: دکتر محمد هادی همایون | دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات | دانشگاه امام صادق علیه السلام | ترور شهید سلیمانی |CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 393 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر