جلسه شماره ۲۳۴ مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴

۱- پیشنهاده رساله دکتری آقای محمدامین ولیخانی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «مبانی و آثار وحدت و تعدد مطلوب در حقوق تعهدات در حقوق ایران و فقه امامیه» با راهنمایی حجت‌الاسلام دکتر سید مصطفی سعادت مصطفوی و مشاوره دکتر طاهر حبیب زاده و دکتر علیرضا یزدانیان به تصویب رسید.
۲- پیشنهاده پایان‌نامه آقای محمد حقیقی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «بررسی فقهی حقوقی قاعده‌ی ید در واقعه‌ی فدک» با راهنمایی حجت‌الاسلام دکتر سید مصطفی سعادت مصطفوی و مشاوره دکتر میثم مطیعی، به تصویب رسید.
۳- پیشنهاده پایان‌نامه آقای مصطفی قدسی (گرایش حقوق عمومی) با عنوان «تحلیل انتقادی نظام حقوقی حاکم بر صندوق توسعه ملی» با راهنمایی دکتر سید محمدهادی راجی و مشاوره دکتر حسین عیوضلو مشروط به اصلاح موارد زیر، تحت نظر استاد راهنما به تصویب رسید: الف)‌ سوالات فرعی ناظر بر سه موضوع ماهیت حقوقی، ساختار و صلاحیت صندوق توسعه ملی به مجموعه سوالات اضافه شود و فرضیه های متناظر با هر سه سوال نیز ارائه شود. ب) در فصل نخست پلان، علل تحول و تغییر از حساب ذخیره ارزی به صندوق توسعه ملی به عنوان یک مبحث بیاید.
۴- پیشنهاده پایان‌نامه آقای مهدی محمددوست (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «مطالعه تحلیلی انتقادی اعطای شخصیت حقوقی به هوش مصنوعی با مطالعه تطبیقی نظام حقوقی ایران، فقه امامیه و مقررات اتحادیه اروپا» با راهنمایی دکتر طاهر حبیب‌زاده و مشاوره دکتر اصغرآقا مهدوی، مشروط به اصلاحات ذیل، زیر نظر استاد راهنما به تصویب رسید: ۱- پیشنهاده بسیار موجز است. لازم است بیان مسئله و سایر اجزای پیشنهاده به نحو تفصیلی بیان شود. ۲- سابقه پژوهش (از جمله پژوهش‌های مذکور در گواهی پیشینه موضوع ایرانداک) تبیین شود و نوآوری این پژوهش نسبت به پژوهش‌های قبلی، به صورت دقیق تبیین شود. ۳- تمرکز اصلی پایان‌نامه به تحلیل انتقادی اعطای شخصیت حقوقی منحصر شود و بحث مسئولیت مدنی و کیفری داخل در موضوع نشود.
۵- پیشنهاده پایان‌نامه آقای علیرضا عقیلی بهنام (گرایش حقوق عمومی) با عنوان «ارزیابی اصلاحات قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۴۰۲، در پرتو سیاست‌های کلی انتخابات» با راهنمایی دکتر هادی طحان نظیف و مشاوره دکتر امین‌الله زمانی، مشروط به اعمال اصلاحات زیر، تحت نظر استاد راهنما به تصویب رسید: ۱- متناسب با اصلاح عنوان، پیشنهاده اصلاح شود. ۲- سوال فرعی دوم، حذف یا اصلاح شود و فرضیه متناظر با آن نیز اصلاح شود.
۶- پیشنهاده پایان‌نامه آقای علی ترابی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «مسئولیت مدنی امین تجاری در قبال حفاظت از اموال در نظام حقوقی ایران و فقه امامیه» با راهنمایی دکتر محسن اسماعیلی و مشاوره دکتر علیرضا یزدانیان، مشروط به اعمال اصلاحات زیر، تحت نظر استاد راهنما و تایید مدیر گروه به تصویب رسید: پیشنهاده بسیار موجز است. لازم است بیان مسئله و سایر اجزای پیشنهاده به نحو تفصیلی بیان شود و ابعاد مختلف موضوع، تبیین شود.

توجه:

قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که پیشنهاده‌ی آن‌ها به تصویب شورای دانشکده به رسیده است:
- ثبت نهایی عنوان و پیشنهاده و ارسال تاییدیه به آموزش دانشگاه منوط به طی فرآیند تصویب در سامانه گلستان و ارائه مدارک زیر است:

  • تکمیل قسمت نوآوری پیشنهاده توسط استاد راهنما و اخذ امضای استاد راهنما و استاد مشاور
  • ارائه نسخه نهایی و اصلاح شده پیشنهاده مطابق با مصوبه شورای دانشکده
  • فایل pdf پیشینه ایران‌داک
  • فایل pdf گواهی ثبت پیشنهاده در ایران‌داک
  • کاربرگ امضا شده منشور اخلاق پژوهش

- سامانه پیشینه ایران‌داک: https://pishineh.irandoc.ac.ir
- سامانه ثبت پیشنهاده ایران‌داک: https://sabt.irandoc.ac.ir
- تعهدنامه منشور اخلاق پژوهش: https://doc.isu.ac.ir/download/61d3d3c89a7ef
- شناسه آقای کریم‌پور کارشناس محترم تحصیلات تکمیلی دانشکده در پیام‌رسان بله: karimpooor


کلیدواژه ها: مصوبات | شورای تحصیلات تکمیلی | پایان‌نامه | رساله | دانشکده معارف اسلامی و حقوق | دانشگاه امام صادق علیه السلام |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 408 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر