جلسه شماره ۲۳۷ مورخ ۱۴۰۳/۲/۳

۱- پیشنهاده پایان‌نامه آقای مهدی ساقی (گرایش حقوق عمومی) با عنوان «مطالعه تطبیقی ساختار نهادهای تنظیم‌گر و قواعد حقوقی حاکم بر انتشار رمزارزش‌ها در نظام حقوقی ایران و آمریکا» با راهنمایی دکتر سید محمدهادی راجی و مشاوره دکتر محسن رضایی صدرآبادی به تصویب رسید.
۲- پیشنهاده پایان‌نامه آقای محمدرضا مرادیان نیری (گرایش حقوق عمومی) با عنوان «تحلیل حقوقی انگاره گروه‌های مرجع از قانون اساسی، به هنگامه نگارش قانون اساسی ۱۳۵۸» با راهنمایی دکتر توکل حبیب‌زاده و مشاوره دکتر سید احمد حبیب‌نژاد، مشروط به اصلاح موارد زیر به تصویب رسید: ۱- دامنه موضوع زیر نظر استاد راهنما محدود شود. ۲- سوال فرعی نخست حذف شود. ۳- پژوهش با توجه به موضوع آن، فرضیه پذیر نیست و اکتشافی است. فرضیات حذف شود.
۳- پیشنهاده پایان‌نامه آقای سیدفاضل سیدی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «ماهیت رمزپول در پرتو قانون بانک مرکزی مصوب ۱۴۰۲ و آثار آن در حقوق تعهدات» با راهنمایی دکتر طاهر حبیب‌زاده و مشاوره دکتر محمد سلیمانی به تصویب رسید.
۴- پیشنهاده پایان‌نامه آقای سیدحسین حسینی پهناب محله (گرایش حقوق جزا و جرم‌شناسی) با عنوان «اقتضائات و چالش‌های رسیدگی ترافعی در دادسرا و دادگاه در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲» با راهنمایی دکتر غلامحسین الهام و مشاوره دکتر محمدعلی حبیب علیزاده اشکلک به تصویب رسید.
۵- پیشنهاده اصلاحی آقای علی حسن‌کافی (گرایش حقوق جزا و جرم‌شناسی) با عنوان «بررسی چگونگی تشخیص اسناد جنایت جمعی و حدود مسئولیت شرکا از منظر حقوق کیفری، رویه قضایی و نظرات کارشناسی» با راهنمایی دکتر غلامحسین الهام و مشاوره دکتر محمد کاظمیان به تصویب رسید.
۶- درخواست تغییر عنوان پیشنهاده پایان‌نامه دانشجو آقای محمدابراهیم رجبی خضرآباد (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «هبه دین: با مطالبه تطبیقی فقه امامیه و حقوق ایران با تکیه بر رویه قضایی (مطالعه موردی بذل مهریه)»، به تصویب رسید.
۷- پایان‌نامه آقای محمدجواد حیدری هرستانی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان مصوب «تحلیل ماهوی مسئولیت متقابل بانک‌ها و تسهیلات گیرندگان در عقود مشارکتی از منظر حقوق موضوعه با مطالعه در فقه امامیه»، با مشاوره دکتر صادق الهام به تصویب رسید.
۸- پایان‌نامه آقای علیرضا الیکایی آهاری (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان مصوب «اصول حاکم بر قراردادهای تجاری در حقوق ایران با مطالعه تطبیقی لایحه تجارت و اصول حاکم بر قراردادهای تجاری بین المللی (PICC)»، با مشاوره دکتر علیرضا جعفریان به تصویب رسید.
۹- پایان‌نامه آقای محمد آذرنوش (گرایش حقوق جزا و جرم‌شناسی) با عنوان مصوب «بررسی چالش های قوانین مقابله با تکدی گری اطفال و نوجوانان از دیدگاه حقوق ایران و اسناد بین الملل» با مشاوره دکتر محمدمهدی رحیمی به تصویب رسید.
۱۰- پایان‌نامه آقای محمدتقی شیری (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان مصوب «وجه التزام گزاف و تاثیر آن بر نظم عمومی اقتصادی» با راهنمایی دکتر محسن اسماعیلی به تصویب رسید.
۱۱- پایان‌نامه آقای محمدرضا قنبریان بادی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان مصوب «اصول و قواعد حاکم بر ورزش‌های الکترونیک رقابتی؛ با مطالعه تطبیقی در فقه و حقوق ایران»، با مشاوره دکتر امین پورنقی و دکتر نادر شکری به تصویب رسید.
۱۲- پیشنهاده پایان‌نامه اصلاحی آقای سیدامیرعباس طباطبایی (گرایش حقوق خصوصی) با عنوان «ارزیابی تحلیلی-انتقادی معیارهای ارزش‌گذاری و خطرسنجی در بیمه اموال فکری و آثار آن در تعیین میزان مسئولیت با تأکید بر تحولات فناوری و انتخاب روش مطلوب» با راهنمایی دکتر سعید حبیبا و مشاوره دکتر محسن اسماعیلی به تصویب رسید.

 

توجه:

قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که پیشنهاده‌ی آن‌ها به تصویب شورای دانشکده به رسیده است:

- ثبت نهایی عنوان و پیشنهاده و ارسال تاییدیه به آموزش دانشگاه منوط به طی فرآیند تصویب در سامانه گلستان و ارائه مدارک زیر است:

  • تکمیل قسمت نوآوری پیشنهاده توسط استاد راهنما و اخذ امضای استاد راهنما و استاد مشاور
  • ارائه نسخه نهایی و اصلاح شده پیشنهاده مطابق با مصوبه شورای دانشکده
  • فایل pdf پیشینه ایران‌داک
  • فایل pdf گواهی ثبت پیشنهاده در ایران‌داک
  • کاربرگ امضا شده منشور اخلاق پژوهش

- سامانه پیشینه ایران‌داک: https://pishineh.irandoc.ac.ir
- سامانه ثبت پیشنهاده ایران‌داک: https://sabt.irandoc.ac.ir
- تعهدنامه منشور اخلاق پژوهش: https://doc.isu.ac.ir/download/۶۱d۳d۳c۸۹a۷ef
- شناسه آقای کریم‌پور کارشناس محترم تحصیلات تکمیلی دانشکده در پیام‌رسان بله: karimpooor


کلیدواژه ها: مصوبات | شورای تحصیلات تکمیلی | پایان‌نامه | رساله | دانشکده معارف اسلامی و حقوق | دانشگاه امام صادق علیه السلام |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 448 بار   |   دفعات چاپ: 52 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر