رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام: مودت همراه با عشق و غیرت است/ بخش عمده زیارت عاشورا به برائت اختصاص دارد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۶ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حسینعلی سعدی» شامگاه یک‌شنبه، ۱۰ شهریور در مراسم سوگواری که در مسجد جامع ارگ تهران برگزار شد، اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام کشتی نجات و چراغ هدایت بشریت هستند.
رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام تصریح کرد: باید همه نیکی‌های مومنان بر محور محبت و مودت ائمه معصومین علیهم‌السلام‌ باشد که خداوند آن را بپذیرد، بر اساس آیات قرآن کریم خداوند پاداش پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله را حول محور مودت و محبت به اهل‌بیت علیهم‌السلام‌قرار داده است تا مسلمانان تابع امامت و خلافت آنها شوند زیرا مساله امامت اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی افزود: باید مودت و محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام‌به گونه‌ای مدیریت شود که به ولایت و تولی برسد زیرا ولایت باید در کنار توحید باشد که انسان به غیر از خداوند بر کسی کرنش نکند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سعدی با بیان اینکه اطاعت و پیروی از ولایت در واقع اطاعت و تبعیت از خداوند است، ابراز کرد: اگر مردم پس از پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله به این مساله اعتقاد کافی داشتند، امام حسین علیه‌السلام در کربلا کشته نمی شدند.
رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با بیان اینکه خداوند غیرت دارد، اظهار کرد: مومنان حقیقی نیز همچون خداوند نسبت به قلب خود غیرت دارند و اجازه نمی‌دهند هر کسی غیر از مودت و محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام‌وارد آن شود.
وی با اشاره به علائم محبت و مودت صادقانه نسبت به اهل‌بیت علیهم‌السلام‌ بیان کرد: مومنانی که نسبت به ائمه معصومین علیهم‌السلام‌ مودت و محبت دارند همانند آنها تفکر و عمل می‌کنند و همواره آماده یاری آنها هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سعدی با اشاره به دو شکل ظهور و بروز مودت، تاکید کرد: مودت همراه با عشق و غیرت است؛ انسان نمی‌تواند نسبت به امام حسین علیه‌السلام ابراز محبت و مودت کند اما دشمنان او را یاری دهد.
رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام ادامه داد: بر اساس روایات، ایمان خالص تنها در قلب‌های خالص شده برای توحید که نسبت به دین زاویه ندارند، یافت می‌شود.
وی در پایان با بیان اینکه بخش عمده زیارت عاشورا به لعن و برائت از طاغوت اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: تبری و تولی واقعی زمانی در قلب مومن به حقیقت خود می‌رسد که مودت او نسبت به ائمه معصومین علیهم‌السلام‌ و دشمنی با دشمنان آنها صادقانه و خالصانه باشد.‌CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1677 بار   |   دفعات چاپ: 442 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر