شرکت رئیس و کارشناس اداره همکاری های علمی و بین المللی در اجلاس وزرای علوم کشورهای جنبش عدم تعهد

 | تاریخ ارسال: 1398/10/18 | 
اجلاس وزرای علوم، تحقیقات و نوآوری کشورهای جنبش عدم تعهد روز دوشنبه ۴ اسفند 1393 در تهران و با حضور ۵۸ هیات خارجی متشکل از ۲۸ وزیر علوم و ۳۰ معاون وزیر و سفیر با سخنرانی رئیس جمهور آغاز به کار کرد. در این اجلاس که در سالن اجلاس سران برگزار شد آقایان دکتر کریمی(رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی) و روحانی(کارشناس اداره همکاری های علمی و بین المللی) به عنوان نمایندگان دانشگاه امام صادق علیه السلام و به دعوت معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری شرکت کردند. حضور مسئولین نهادهای علمی کشورهای مختلف در این اجلاس فرصت خوبی را برای رایزنی و تعاملات آکادمیک و علمی با کشورهای عضو جنبش عدم تعهد ایجاد کرد. در حاشیه این اجلاس نمایندگان دانشگاه در جلسه ای دوجانبه،‌ با معاون وزیر علوم کشور عمان، آقای دکتر عبدالله بن محمد الصارمی به بحث و تبادل نظر در خصوص همکاری های علمی دوجانبه پرداختند. در این جلسه آقای دکتر کریمی ضمن معرفی دانشگاه امام صادق علیه السلام به رابطه خوب دوکشور جمهوری اسلامی ایران و عمان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد روابط علمی دو کشور و همکاری های دانشگاهی نیز به سطح مطلوبی برسد. در پایان این دیدار و بعنوان اولین گام مقرر گردید در سال آینده هیاتی از دانشگاه سلطان قاموس از دانشگاه امام صادق علیه السلام بازدید داشته باشند و با ظرفیت های علمی دانشگاه آشنا شوند.
 
  
 
همچنین در جلسه ای دیگر، نمایندگان دانشگاه امام صادق علیه السلام با آقای دکتر احمد حمدی الحسینی معاون وزیر علوم کشور عراق شرکت کردند. در این جلسه رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه به فراهم شدن زمینه همکاری با دانشگاه های عراق از جمله دانشگاه کوفه و کربلا اشاره کرد و در خصوص راههای عملیاتی نمودن تفاهم نامه های علمی فی مابین پیشنهاداتی را ارائه داد. معاون وزیر علوم عراق ضمن ابراز خرسندی از تلاش های صورت گرفته در زمینه ایجاد همکاری های آکادمیک میان دو کشور، عنوان داشت که وزارت علوم عراق هیچ محدودیتی برای گسترش تعاملات علمی میان دانشگاه امام صادق علیه السلام با دانشگاه های عراق قائل نیست.
 
  
 
 
در ادامه نمایندگان دانشگاه امام صادق علیه السلام دو دیدار جداگانه نیز با سفیر کشور پاکستان آقای نورمحمد جدمانی و همچنین رایزن فرهنگی کشور سوریه داشتند. در این دیدار از سفرای دو کشور پاکستان و سوریه برای بازدید و سخنرانی با موضوع گروههای تکفیری، داعش و دیگر مسائل مهم جهان اسلام دعوت به عمل آمد که مورد استقبال آنان قرار گرفت.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 2023 بار   |   دفعات چاپ: 370 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر