انتشار ویراست جدید کتابچه تطورات فکری گذشته؛ رویکرد آینده دانشگاه امام صادق علیه السلام

 | تاریخ ارسال: 1399/11/30 | 
کتابچه­ ی شرح مذاکرات کمیته منتخب شورای طرح و برنامه با حضرت آیت الله مهدوی کنی رحمه الله علیه در خصوص دو سند« چشم انداز» و «اهداف کلان» دانشگاه با عنوان ( تطورات فکری گذشته؛ رویکرد آینده در بیان و بنان موسس دانشگاه امام صادق علیه السلام، حضرت آیت الله مهدوی کنی رحمه الله علیه) توسط دفتر طرح جامع معاونت طرح و برنامه، منتشر شد.
پس از بررسی بیانیه ماموریت، تنظیم چشم انداز و تهیه اهداف کلان توسط اتاق فکر طراحی شده در اداره کل طرح و برنامه، کمیته منتخبی از شورای طرح و برنامه، به خدمت رئیس فقید دانشگاه رسیدند و چشم انداز و اهداف کلان را خدمت ایشان عرضه نمودند. این کتابچه، در برگیرنده­ی شرح مذاکرات رخ داده در این جلسات، پیرامون این دو سند راهبردی است.
در این جلسات، حضرت آیت الله مهدوی کنی( جانشین هیئت امنا و رئیس محترم دانشگاه)، حجه الاسلام دکتر مهدوی( نماینده رئیس محترم دانشگاه در شورای طرح و برنامه)، دکتر محمد زاده( معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی وقت)، دکتر پیغامی( معاون پژوهشی وقت)، آقای یزدان پناه( مشاور رئیس محترم دانشگاه و عضو شورای طرح و برنامه)، دکتر جعفری( مدیر کل طرح و برنامه)، دکتر حمیدیا( مدیر دفتر طرح جامع و عضو شورای طرح و برنامه)، حضور داشتند.
بر اساس مصوبه جلسه سوم شورای طرح و برنامه مورخ ۱۳۹۰/۰۵/۱۹مقرر گردید تا اداره کل طرح و برنامه، طرحی جهت برنامه‌ریزی راهبردی دانشگاه با اولویت برنامه‌های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ارائه دهد. طرح پیشنهادی دفتر طرح جامع اداره کل طرح و برنامه در جلسه چهارم آن شورا تصویب شد.
یکی از پیش‌نیازهای برنامه‌ریزی راهبردی دانشگاه وجود تیمی بود که به صورت تخصصی در خصوص موضوعات به بحث بپردازند و از نظر محتوایی موضوعات را بپرورانند. به همین منظور اتاق فکر طرح و برنامه متشکل از صاحب‌نظران و کارشناسان راه‌اندازی شد. این اتاق فکر با برگزاری جلسات متعدد، به موضوعاتی چون تفسیر بیانیه مأموریت دانشگاه و استخراج چشم‌انداز، انجام مطالعات محیطی (جهت استخراج فرصت‌ها و تهدیدها)، انجام مطالعات شناختی و بررسی وضعیت موجود دانشگاه، تعریف اهداف کلان دانشگاه و تعیین راهبردهای کلان دانشگاه پرداخت. در انتهای سال ۱۳۹۲ فرصتی فراهم شد تا کمیته منتخبی از شورای طرح و برنامه، دستاوردهای خود را به حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی رحمه الله علیه به عنوان موسس و جانشین هیات امناء، عرضه کرده تا فرآیند اعتباربخشی آنها، پیموده شود.
آنچه در این کتابچه بیان شده است، متن مذاکرات آن کمیته منتخب با حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی رحمه ‌الله ‌علیه است. این مذاکرات، نموداری از خردمایه فکری و نظری تأیید و تصویب چشم‌انداز و اهداف کلان دانشگاه است. انتشار این متن نیز از این رو مفید و مایه غنیمت است که اولاً مواضع فکری رئیس فقید دانشگاه را
به تفصیل از زبان خود ایشان بیان کرده و نحوه مواجهه این تفکر را در قبال پرسش‌های اعضاء جلسه نیز نشان می­دهد. ثانیاً برخی از ایده‌ها و نظرهایی که با نظام فکری دانشگاه، متفاوت است را نیز بیان می‌کند. مطالعه و دقت نظر در این متنِ به نسبت مجمل، می‌تواند بصیرت‌های مهمی در فهم نظام فکری دانشگاه داشته باشد. علاقه مندان جهت دریافت متن کامل کتابچه، می­توانند به معاونت طرح و برنامه مراجعه نمایند.
برای دریافت گزیده ای کوتاه از این کتابچه، روی لینک زیر کلیک نمایید.


  ./files/plan/files/۲۱۱۵۳۱۳۴۰۸_-۲۲۳۲۱۷.pdfCAPTCHA

دفعات مشاهده: 181 بار   |   دفعات چاپ: 42 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر