حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی در خبرگزاری فارس؛ گام دوم دانشگاه امام صادق علیه السلام در مسیر گام دوم انقلاب/ مسأله‌شناسی دانشگاهی برای حل مشکلات مردم

 | تاریخ ارسال: 1398/6/16 | 
رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام گفت: این دانشگاه با تأکید مقام معظم رهبری باید به پایگاه عظیم معارف اسلامی تبدیل شود که فعالیت‌های ما هم بر همین محور است، به طوری که به دنبال مسأله‌شناسی برای حل مسائل مختلف مردم هستیم.

هر یک از دانشگاه ها و مراکز علمی باتوجه به رسالت و اهدافی که برای خودشان تعریف می کنند فعالیت های مختلفی را در حوزه های آموزشی، علمی و پژوهشی انجام داده و از این طریق به طور نسبی سالانه درصد موفقیت و عملکردشان را در اختیار جامعه قرار می‌دهند، از این رو هدف و مأموریت هر دانشگاه مسیر حرکتش را مشخص می‌کند.

در میان تمام مراکز علمی و دانشگاهی در کشور، دانشگاه امام صادق علیه‌السلام که توسط آیت الله مهدوی کنی و مقام معظم رهبری تأسیس شد از اهداف و راهبردهای متفاوت تری نسبت به دیگر مراکز علمی برخوردار است به طوری مقوله های تمدن سازی، تولید علم، تحول در علوم انسانی و اسلامی و در نهایت تربیت نیروهای ممتاز و درجه یک برای قرار گرفتن در بدنه نظام جمهوری اسلامی از مواردی بوده که مسیر حرکت و فعالیت های این دانشگاه را مشخص کرده است.

پس از اعلام بیانیه گام دوم انقلاب، راهبردها و مأموریت های دانشگاه امام صادق علیه‌السلام از سوی مقام معظم رهبری به این دانشگاه ابلاغ شده است که نشان از اهمیت کاربردی و علمی این دانشگاه دارد. در واقع می توان گفت بسیاری از مسؤولان و کسانی که در بخش‌های مختلف کشور صاحب مقام و مسؤولیت اجرایی می شوند از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام هستند چراکه تربیت دانشجویان در این دانشگاه نسبت به دیگر مراکز از یک کیفیت و شرایط خاصی برخوردار است.

برای مطالعه متن خبر در خبرگزاری فارس کلیک نمایید.
CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 3149 بار   |   دفعات چاپ: 1021 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر