دکتر شافعی (استاد برجسته دانشگاه محمدیه اندونزی) نشست تخصصی آقای دکتر شافعی (استاد برجسته دانشگاه محمدیه اندونزی) با اساتید دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ | 
  اداره ارتباطات و همکاری های علمی بین المللی با مشارکت دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی روز یکشنبه مورخ 3 شهریور ماه 1398 در جلسه ای، میزبان آقای دکتر شافعی از اساتید برجسته دانشگاه محمدیه اندونزی بود. محور این جلسه که با حضور جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده برگزار شد گفتگو پیرامون معرفی نظام دینی حاکم بر جمهوری اسلامی بود. 
  
  
در ابتدای این جلسه دکتر هوشنگی معاون پژوهشی دانشکده ضمن خیر مقدم به دکتر شافعی به ارائه معرفی کوتاهی از دانشگاه امام صادق علیه السلام و حوزه های تحقیقاتی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی پرداخت. پس از ایشان آقای شافعی با ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه امام صادق علیه السلام هدف از سفر خود به ایران را انجام پژوهش پیرامون نظام دینی حاکم بر کشور عنوان کرد و بیان داشت که در نظر دارد نتایج تحقیقات خود را در قالب کتابی با عنوان "بشریت و صلح جهانی و نقش سازنده جمهوری اسلامی در آن" به رشته تحریر درآورد. ایشان که به تازگی هفتاد و دومین کتاب خود با عنوان "فلسفه دولت ها" را به چاپ رسانده است بیان داشت که حکومت دینی کنونی در جمهوری اسلامی را ادامه و برگرفته از مدل حکومتی پیامبر اعظم (ص) می داند و لذا می توان با روش تحقیقی توصیفی ایران را به عنوان یک الگوی عملی نمونه برای نظام های حکومتی در کشورهای مسلمان جهان مطرح کرد. استاد دانشگاه محمدیه اندونزی، اقتدار و موفقیت کنونی جمهوری اسلامی با وجود دشمنی قدرت های بزرگ را نتیجه حرکت صحیح ایران در مسیر اسلام واقعی دانست.
   در ادامه جلسه هر کدام از اعضای هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص پیوند بین دین و سیاست و لزوم برقراری حکومت دینی از منظر قرآن و سیره پیامبر و اهل بیت علیهم السلام پرداختند و ویژگی های بارز نظام حکومتی جمهوری اسلامی را بیان داشتند. همچنین برخی از اساتید، منابع و مستنداتی در حوزه پژوهش نظام های دینی در اسلام و ایران را به آقای دکتر شافعی معرفی نمودند. 
در ادامه در جلسه ای که با حضور سرپرست اداره ارتباطات و همکاری های علمی و بین المللی در  این اداره برگزار شد طرفین به بررسی شیوه های ایجاد و گسترش همکاری های دو جانبه علمی دانشگاهی میان دانشگاه امام صادق علیه السلام و دانشگاه محمدیه پرداختند. در پایان آقای دکتر شافعی ضمن دعوت از مسئولین دانشگاه امام صادق علیه السلام جهت بازدید از دانشگاه محمدیه، ابراز امیدواری کرد تفاهم نامه همکاری دو جانبه میان دو دانشگاه امضا و عملیاتی شود. 
اداره همکاری ها و ارتباطات علمی و بین المللیCAPTCHA

دفعات مشاهده: 508 بار   |   دفعات چاپ: 121 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر