بازدید مسئول فرهنگی و اقتصادی سفارت عمان از دانشگاه امام صادق علیه السلام

 | تاریخ ارسال: 1398/10/18 | 
روز دوشنبه مورخ 30 آذرماه 1394 به دعوت اداره همکاری های علمی و بین المللی آقای اسعد الحسینی مسئول امور فرهنگی و اقتصادی سفارت عمان میهمان دانشگاه امام صادق علیه السلام بود. ایشان در ابتدای ورود خود مورد استقبال حجه الاسلام کیانی از روابط عمومی و آقای روحانی کارشناس اداره همکاری های علمی وبین المللی قرار گرفت و سپس به بازدید بخش های مختلف دانشگاه از جمله دانشکده ها، کتابخانه، سایت و همچنین حضور در یکی از کلاس های بخش زبان عربی و گفتگوی کوتاهی با دانشجویان پرداخت. وی پس از این بازدید کوتاه  در جلسه ای که با حضور مسئولین دانشگاه از جمله آقایان دکتر پیغامی(معاون پژوهشی دانشگاه)، دکتر صادقی(رئیس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد)، دکتر گودرزی(رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت)، دکتر صادقی مجد، دکتر هاشمی و دکتر آرضایی از اساتید بخش زبان عربی، دکتر نعمتی(معاون پژوهشی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد)، دکتر خانی و دکتر خلف رضایی تشکیل شد شرکت کردند. در ابتدای این جلسه آقای دکتر پیغامی ضمن خوش آمدگویی به آقای اسعد الحسینی به معرفی کوتاهی از دانشگاه امام صادق علیه السلام پرداختند و از اعلام آمادگی دانشگاه امام صادق علیه السلام جهت ایجاد و گسترش همکاری های علمی و آکادمیک با دانشگاه های کشور عمان خبر دادند. در ادامه آقای دکتر صادقی مجد نیز ضمن خوش آمدگویی به مسئول امور فرهنگی و اقتصادی سفارت عمان، به معرفی ظرفیت همکاری های علمی موجود در دانشگاه پرداخت و مناسبات سیاسی مطلوب میان دو کشور را به عنوان پشتوانه ای مناسب برای ایجاد همکاری های علمی دانست. پس از ایشان روسای دانشکده ها و اعضای هیات علمی حاضر در جلسه، به بیان نقطه نظرات خود در خصوص همکاری های بین المللی و معرفی ظرفیت های دانشکده های متنبوع خود پرداختند.
  
در ادامه آقای اسعد الحسینی ضمن ابراز خرسندی از دعوت صورت گرفته، حضور در دانشگاه امام صادق علیه السلام را افتخاری برای خود دانست و با اشاره به اینکه تاکنون با این دانشگاه آشنایی نداشته عنوان نمود که آرزو داشتم ای کاش می توانستم در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهم. وی در ادامه به توضیحات اساتید در خصوص ظرفیت های موجود در دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت که از تمام توان خود جهت ایجاد ارتباط میان دانشگاه امام صادق علیه السلام و جامعه علمی کشور عمان استفاده خواهد کرد. تبادل اساتید و دانشجویان، فرصت های مطالعاتی و برگزاری همایش های علمی از جمله مواردی بود که مسئول فرهنگی سفارت عمان امکان عملیاتی کردن آن را در آینده ای نزدیک ممکن دانست.
ایشان در انتهای جلسه عنوان داشت که از این پس با تمام توان تلاش خواهم کرد دانشگاه امام صادق علیه السلام در بین جامعه علمی کشور عمان شناخته شود.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 786 بار   |   دفعات چاپ: 212 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر