بازدید گروه شش نفره از اساتید دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ | 


روز سه شنبه مورخ 14 آبان ماه 98 دانشگاه امام صادق علیه السلام میزبان گروه شش نفره از اساتید دانشگاه های اروپایی و آمریکایی بود. اعضای این گروه شامل آقایان دکتر فرانک کریلمن سیاستمدار و سناتور سابق پارلمان بلژیک، جکب کهن نویسنده یهودی و از شخصیت های ضد صهیونیست فرانسه، دکتر احمد بن سعاده، استاد دانشگاه در کانادا،‌ پروفسور کلودیا موفا تاریخدان و استاد دانشگاه ترامو از ایتالیا، کنراد ریکاس معاون حزب تغییر در لهستان و بارتوژ بکیر استاد علوم سیاسی و امنیت داخلی در دانشگاه های لهستان بود. اعضای این گروه پس از حضور در دانشگاه در جلسه ای که با حضور برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه تشکیل شد شرکت و به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل مرتبط با افول قدرت آمریکا در جهان پرداختند. در ابتدای این جلسه آقای روشن ضمیر(عضو هیات علمی مرکز زبان) توضیحاتی پیرامون دانشگاه امام صادق علیه السلام ارائه دادند و در ادامه آقای دکتر خانی(عضو هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی) نیز به بیان وجه مشترک عقاید و نظرات میهمانان و دانشگاه پرداختند.
آقای کنراد ریکاس هدف از سفر خود به ایران را استفاده از الگوی انقلاب اسلامی در مواجهه با صهیونیسم و لیبرالیسم عنوان نمود.
در ادامه آقای دکتر فرانک کریلمن نیز در خصوص روابط دو کشور ایران و بلژیک نیز اینگونه بیان داشت که همان طور که حزب بنده سعی‌کرده است روابط خوبی را با روسیه و سوریه ایجاد کند، الآن نیز در تلاش برای ایجاد ارتباطات حسنه با ایران هستیم.
در این جلسه که آقایان دکتر سیدمجید امامی(معاون پژوهشی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات)، و سید محسن روحانی(سرپرست دفتر همکاری ها و ارتباطات علمی بین المللی) نیز حضور داشتند دانشجویان نیز به ارائه نظرات خود در خصوص سیاست های بین المللی و افول قدرت آمریکا در منطقه پرداختند. آقای موسوی از دانشجویان دانشگاه با اشاره به عدم آگاهی مردم ایران از وجود چنین دیدگاه مخالف آمریکا در میان اندیشمندان غرب و ضرورت تقویت ارتباط فی مابین عنوان داشت که: بنظر بنده برای تقویت این ارتباط، گروه هایی همچون گروه شما میتوانند سایت ها و رسانه های فارسی زبان ایجاد کنند تا دغدغه و مبارزه خود علیه نظام های لیبرال و صهیونیستی را برای مخاطب ایرانی تشریح کنند تا این کمبود اطلاعات نسبت به نهضت های ضد صهوینیستی و ضد لیبرال شما برای ما رفع شود.
 
 پس از این جلسه میهمانان از قسمت های مختلف دانشگاه بازدید کردند. 
لازم به ذکر است دعوت از این گروه به همت دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات و مدیریت دفتر همکاری ها و ارتباطات علمی بین المللی صورت پذیرفته بود.

  
  

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 372 بار   |   دفعات چاپ: 87 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر