شهدای دانشگاه

دانشگاه امام صادق علیه السلام به سرپرستی مجاهد خستگی ناپذیر و یار امام خمینی(ره)، حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره)، همواره کوشیده است تا در خط مقدم پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری، ثابت قدم و پا بر جا بماند؛ از این رو یکی از اصلی ترین ویژگی های این دانشگاه را باید در جذب و پرورش دانشجویان انقلابی و پایبند به آرمان های امام(ره) و رهبر معظّم انقلاب (مدظله العالی) دانست.
حضور پیشرو و پیشتاز ریاست فقید دانشگاه در مشارکت در پیشبرد اهداف انقلاب و دفاع از رسالت امام و شهداء، و نیز تأکید جّدی رسالت دانشگاه بر لزوم حضور فعّالانه در صحنه های انقلاب، فضای دانشگاه را به گونه ای رقم زده است که همه دانشجویان، مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه خود را در قبال ارزش های انقلاب و خون شهدا مسئول دانسته و در حد توان در این مسیر گام بر می دارند.
حضور پررنگ و سرافرازانه دانشجویان و اساتید دانشگاه در جبهه های نبرد حق علیه باطل در صحنه دفاع مقدس را باید شاهدی بر این مدعا دانست. پس از عروج ملکوتی شهید محمود کرمی دانشجوی رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی ورودی سال ۶۱ به عنوان اولین تقدیمی دانشگاه به نظام مقدس جمهوری اسلامی، سی وهفت پرستوی دیگر عاشقانه راه وی را پیمودند تا در شرایطی که دانشگاه در طی آن سال ها کمتر از ششصد دانشجو داشت، نزدیک به ۷ درصد از دانشجویان خود را در این مسیر تقدیم نماید.
 

 

دفعات مشاهده: 18037 بار | دفعات چاپ: 1226 بار | دفعات ارسال به دیگران: 0 بار | 0 نظر