بایگانی بخش اخبار دانشگاه

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ -

حجت الاسلام مصباحی مقدم: عاملان وضعیت موجود دست از طلب‌کاری بردارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه مشکلات کشور ناشی از ضعف تدبیر دولتی است که منبعث از اراده افرادی همچون موسوی خوئینی ها بوده و همین افراد حامی و مبلغ آن بوده اند.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ -

دکتر هوشنگی: هویت ملی و هویت قومی را از هم تفکیک نکنیم

هوشنگی گفت: یکی از مسائلی که در هویت ما همیشه ثابت بوده مخصوصا از ۱۳۰۰ سال قبل و تقریبا تغییر زیادی نداشته است - همه اقوام از قبل از اسلام وارد ایران شدند و عرب‌ها و ترک‌ها پس از اسلام به ما اضافه می‌شوند- این است که هویت ملی و هویت قومی ما در هم تنیده بوده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ -

دکتر نصراللهی در گفتگو با شبستان تشریح کرد: «روشنا»؛ رویدادی جهانی به منظور بازخوانی متفاوت اربعین

نصراللهی از راه اندازی رویداد روشنا در دانشگاه امام صادق (ع) خبر داد و گفت: محورهای این رویداد شامل فراخوان و دریافت ایده‌ها، رشد و پرورش ایده‌های برگزیده ،برگزاری رویداد و انتخاب ایده‌های برتر و در نهایت معرفی ایده‌های برتر است.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ -

یادداشت دکتر میثم مطیعی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام پیرامون ویژگی های تفسیر تسنیم

دکتر میثم مطیعی عضو هیأت علمی گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه امام صادق علیه السلام در یادداشتی با اشاره به اتمام تفسیر قران کریم توسط آیت الله جوادی آملی حفظه الله پس از ۴۰ سال، به بیان ویژگی های خاص تفسیر تسنیم پرداخت.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ -

تمرکز به مسئله زمان، اطاعت کامل از ناخدا و سرعت عمل بالا شرط برون رفت از بحران؛ یادداشتی از دکتر گودرزی

دکتر غلامرضا گودرزی عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه در یادداشتی، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوتی های بیماری کرونا در روزهای اخیر، تمرکز به مسئله زمان، اطاعت کامل از ناخدا و سرعت عمل بالا در طوفان ها را شرط خروج از بحران دانست.

img_yw_news
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ -

مجموعه کتب منتشره دانشگاه امام صادق علیه السلام درباره زندگی و سیره امام رضا علیه السلام

ابعاد مختلف زندگی و آموزه های امام رضا علیه السلام و تعالیم والای رضوی در مسیر کاربرد عملی از آموزه های آن حضرت در ابعاد مختلف زندگی و در راستای جستن تعادل میان وحی و عقل مورد توجه پژوهشگران دانشگاه امام صادق علیه السلام بوده است.

img_yw_news
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ -

تسلیت رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام به خانواده شهید رکنی حیاتی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام در تماس تلفنی با خانواده شهید سید مهدی رکنی حیاتی، درگذشت مرحوم حاج سید محمد علی حیاتی رکنی پدر این خانواده را به ایشان تسلیت گفت.  

img_yw_news
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ -

حجت‌الله عبدالملکی در گفتگو با نسیم آنلاین مطرح کرد دیپلماسی اقتصادی دولت روز به روز ضعیف‌تر می‌شود

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت : دستگاه دیپلماسی اقتصادی دولت در وضعیت کنونی کرونایی به شدت ضعیف عمل کرده است، مدیریت غلط شرایط کنونی اقتصادی عامل هیجانات بازارهای مختلف است. 

img_yw_news
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ -

دکتر سید مجید امامی: مسجد فعال‌ترین سرمایه اجتماعی است

دکتر سید مجید امامی عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام با بیان‌اینکه رزمایش مواسات جایگاه مسجد به عنوان فعال‌ترین سرمایه اجتماعی را نشان داد، گفت: متولیان و مبلغان دینی و متصدیان خاص رفتارهای مذهبی، لازم است نقش‌آفرینی خود در سیاست‌گذاری ملی کرونا را بازیابی کنند.

img_yw_news
شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ -

به همت دانشگاه امام صادق علیه السلام؛ ثبت نام مدرسه معرفتی و مهارتی اربعین آغاز شد

دومین دوره مدرسه معرفتی و مهارتی اربعین برای آموزش «مکالمه زبان عربی»، «مباحث معرفتی پایه» و «مباحث تخصصی شناختی و کاربردی» به علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ -

علوم انسانی اسلامی قرآن بنیان ، یادداشتی از دکتر اصغر افتخاری

در اهمیت علوم انسانی ذکر همین نکته کفایت دارد که این علوم از آن حیث که نگرش، بینش و سویه های فکری افراد را تحت تاثیر قرارمی دهند شان راهبردی دارند.  بر این اساس الگوی حکمرانی پیشرفت و توسعه بدون پرداختن به علوم انسانی اصولاً میسر نیست. به عبارت دیگر نقطه آغازین فرآیند اصلاح و تعالی جامعه تولید علوم انسانی است که: اولاً  بومی باشد و ثانیاً کاربردی باشد و بالاخره (مهمتر از همه) مبتنی بر آموزه ها و اصول ارزشی مورد قبول جامعه اش باشد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ -

دکتر همایون در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه: جریان علم در زمان امام رضا علیه السلام به اوج رسید و ایران پایگاه منسجم جریان تمدن سازی شد

دکتر محمد هادی همایون عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام و متخصص حوزه تمدن و مهدویت در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه السلام، با تبیین هجرت امام رضا علیه السلام به ایران، این سفر را از سه جهت مورد بررسی قرار داد: ۱. تکمیل حرکت علمی ائمه اطهار علیهم السلام با استفاده از ظرفیت جغرافیای جدیدی به نام ایران ۲. استفاده از لشکر امامزادگان برای فتح قلوب مردم منطقه ۳. زمینه سازی فهم دقیق و عمیق مهدویت

img_yw_news
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ -

انتشار کتاب کانون ارزیابی و توسعه؛ راهنمای برگزاری به همراه چارچوب ها و ابزارهای کمکی

کتاب «کانون ارزیابی و توسعه؛ راهنمای برگزاری به همراه چارچوب ها و ابزارهای کمکی » اثر یان تیلور  و با ترجمه دکتر محمد مهدی علیشیری و محمد حسین محمدی در ۲۲۸ صفحه  توسط انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام،  منتشر گردید.  

img_yw_news
سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ -

دکتر امامی در گفتگو با رسا تشریح کرد: مبانی نژادپرستی غرب

دکتر سید مجید امامی درباره آینده فرهنگ غرب گفت: ما باید نگران خودمان باشیم؛ زیرا تمدن غرب تنها زمانی فرو می‌ریزد که تمدن‌های جایگزین امکان عرض اندام پیدا کنند.  

img_yw_news
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ -

بررسی ریشه های خشونت و تبعیض نژادی در آمریکا در گفتگو با دکتر روح الامین سعیدی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام

مردم آمریکا در چند هفته گذشته اعتراض هایی را نسبت به نژاد پرستی سازمان یافته  در این کشور انجام داده اند. آغاز این اعتراض ها هم قتل یک جوان سیاه پوست به دست پلیس امریکا به طرز فجیع بوده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر عبدالملکی: دریافت مالیات از «خانه‌های ارواح» از راه های کنترل وضعیت نا به سامان مسکن است

دکتر حجت الله عبدالملکی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام درباره مشکلات حوزه مسکن و افزایش شدید اجاره خانه گفت: متاسفانه در هفته‌های اخیر می‌بینیم که قیمت مسکن و اجاره خانه  در حال افزایش است که این موضوع‌ مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ -

نشست مشترک دفتر طب ایرانی با مسئولان دانشگاه امام صادق علیه السلام

 مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نخستین نشست مشترک با مسئولان دانشگاه امام صادق علیه السلام ، بر اهمیت تربیت پزشک حکیم با توجه به آموزه‌های اخلاقی در طب ایرانی و تمدن اسلامی با ورود مطالعات میان‌رشته‌ای به حوزه پزشکی و آشنایی دانشجویان رشته طب سنتی ایرانی و داروسازی سنتی با علوم پایه پیش‌ نیاز آموزش پزشکی تاکید کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ -

حجت الاسلام و المسلمین میرلوحی در گفتگو با ایرنا: بیش از یکهزار و ۱۰۰ دعا از امام صادق علیه السلام یادگار مانده است

حجت الاسلام سیدمصطفی میرلوحی به مناسبت سالروز شهادت امام صادق  علیه السلام  به خبرنگار معارف ایرنا گفت: شاید کمتر شیعه‌ای بداند امام صادق  علیه السلام  یک‌هزار و ۱۵۵ دعا به شیعیان تعلیم داده است. این دعاها توسط یکی از بزرگان به نام آیت الله سیدمحمدباقر موحد ابطحی در کتابی به نام صحیفه صادقیه جامعه جمع آوری شده و تمام دعاهای امام صادق  علیه السلام  در آن به نگارش درآمده است.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ -

مجموعه کتب منتشره دانشگاه امام صادق علیه السلام درباره زندگی و سیره امام جعفر صادق علیه السلام

 امام همام و ششمین اختر تابناک بر آسمان امامت، امام جعفر صادق علیه السلام، شخصیتی محوری در میان ائمه دوازده گانه است که به عنوان تدوینگر تعالیم امامیه و بنیانگذار مذهب جعفری شناخته می‌شود

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

خاطراتی از تدفین شهدای گمنام دانشگاه امام صادق علیه السلام در روز شهادت آن حضرت در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین میرلوحی

روز شهادت رئیس مذهب امام صادق علیه السلام یکی از روزهای مهم در تاریخ دانشگاه امام صادق علیه السلام است.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر گودرزی: تدوین سند خصوصی سازی صنعت خودرو با مطالعه دقیق همه زوایا از راهکارهای برون رفت از مشکلات صنعت خودروست

 دکتر گودرزی عضور هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام، نگاه راهبردی به جایگاه صنعت خودرو را لازمه تحلیل این صنعت برشمرد. دکتر گودرزی امضاهای طلایی، عدم پایبندی به الزامات اجرای برنامه های راهبردی، روحیه برخی از مدیران، آشفتگی و ضعف در شفافیت بازار، عدم توجه به کل زنجیره ارزش خودروسازی و پراکندگی سیاستها و راهبردها را باعث ایجاد ضرر برای همه مجموعه های درگیر در صنعت خودرو قلمداد و این وضعیت را صرفاً به نفع دلالان و سفته بازان دانست.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

مجموعه پایان نامه های دفاع شده در دانشگاه امام صادق علیه السلام پیرامون شخصیت و زندگانی امام صادق علیه السلام

همزمان با ایام شهادت رئیس مکتب جعفری امام جعفر صادق علیه السلام، مجموعه ای از پایان نامه های دفاع شده در دانشگاه امام صادق علیه السلام در خصوص ابعاد زندگانی این امام همام و خلاصه ای از این پایان نامه ها، منتشر می گردد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر سمیعی نسب: اگر جریان تولیدی مولد نباشد در عمل نمی توان انتظار داشت که به اصلاحات برسیم

دکتر مصطفی سمیعی نسب عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق  علیه السلام با اشاره به اینکه کشور نیازمند یک جریان تولیدی مولد است، گفت: اگر جریان تولیدی مولد نباشد در عمل نمی توان انتظار داشت که به اصلاحات برسیم. هم اینک دچار یک مشکل در ساختار کلان شده است و این موضوع به بخش های غیر مولد پاداش می دهد و از آن طرف شاهد ایجاد مانع برای بخش واقعی هستیم.

img_yw_news
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر خاندوزی مطرح کرد: دستمزدعادلانه؛مهم‌ترین متغیرکسب رضایت مردم از نظام اقتصادی وسیاسی

مراسم رونمایی از گزارش «دستمزد عادلانه» به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام با حضور سید احسان خاندوزی، نماینده مجلس شورای اسلامی در سالن شهید مطهری دانشگاه امام صادق (علیه السلام برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ -

برگزاری جلسه بررسی سازوکارهای ارتباط موثر مجلس و دانشگاه با حضور جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم

نخستین جلسه جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم با اساتید عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام با موضوع بررسی سازوکارهای ارتباط موثر مجلس و دانشگاه عصر روز یکشنبه ۲۵ خرداد برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر کریمی در گفتگو با روابط عمومی خبر داد: تصویب تشکیل دبیرخانه علوم انسانی قرآن بنیان در دانشگاه امام صادق علیه السلام

موضوع "تشکیل دبیرخانه علوم انسانی قرآن بنیان" در جلسه شورای دانشکده الهیات، معارف اسلامی، و ارشاد  در روز یکشنبه ۲۵ خرداد مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ -

برگزاری اولین المپیاد دانشجویی آقای کاندیدا در دانشگاه امام صادق علیه السلام

با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۱۳۹۸ و رسالت هسته بازاریابی سیاسی مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام در تبیین و ترویج ادبیات علمی بازاریابی سیاسی، این هسته دست به طراحی و برگزاری نخستین دوره المپیاد دانشجویی آقای کاندیدا در سطح دانشگاه امام صادق علیه السلام زد. 

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر گوهری مقدم در گفتگوی ویژه خبری: شکاف‌های جامعه آمریکا با قتل جورج فلوید مشخص شد

دکتر ابوذر گوهری مقدم عضو هیأت علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه السلام در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به ارائه توضیحاتی درباره اعتراضات اخیر در آمریکا علیه نژادپرستی پرداخت و با بیان اینکه تحولات و اعتراض‌ها در امریکا در این سطح بی سابقه است، گفت: اکنون در همه ۵۰ ایالت و بیش از ۵۰۰ شهر امریکا اعتراضات وجود دارد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ -

برگزاری اولین وبینار ارزیابی ایده‌های اربعینی روشنا

اولین جلسه وبینار بررسی ارزیابی ایده‌های اربعینی در رویداد «روشنا» روز پنجشنبه ۲۲ خردادماه با حضور اعضای کمیته علمی رویداد و ایده‌پردازارن برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر گودرزی در گفتگو با روابط عمومی تشریح کرد: ۵ گام اساسی دانشگاه در آموزش مجازی

در ایامی که یک ویروس منحوس، جهان را تحت تأثیر قرار داده است، روند آموزش در دانشگاه ها نیز تغییر کرده است. آموزش مجازی جایگزین آموزش حضوری شده و بسیاری از اساتید و دانشجویان در بستر فضای مجازی، آموزش را پی گرفته اند.

img_yw_news
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر ندری در گفتگو با دانشجو عنوان کرد: خرید اوراق دولتی به نفع بانک‌ها و به ضرر مردم

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: خرید سایر دارایی‌ها و اعطای وام با بهره ۲۲ درصد به مردم برای بانک‌ها به صرفه‌تر از خرید اوراق دولتی است،

img_yw_news
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر امامی در گفتگو با ایرنا تشریح کرد: توجه به پژوهش؛ رویکردی برای حل مسائل جامعه

 معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: توجه به پژوهش با استفاده از نخبگان و اندیشمندان این عرصه رویکردی است که سبب حل مسائل جامعه در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌شود.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر برزویی: الگوگیری جوانان از اینفلوئنسرها خطرناک است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: سبک زندگی لوکس و لوس اینفلوئنسرها در فضای مجازی به الگوی جوانان ما تبدیل شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر حجت الله عبدالملکی عنوان کرد: دوران گذار از کرونا؛ فرصتی برای معرفی گفتمان اقتصاد مقاومتی

دکتر حجت الله عبدالملکی، اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق گفت: دوران گذار از کرونا، فرصتی مناسب برای تبیین و معرفی گفتمان اقتصاد مقاومتی به عنوان یک الگوی موفق به جهانیان است.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر زاهدی وفا : برخی کالاها برای کشور ارزش استراتژیک دارد و باید به هر قیمتی تولید شود

دومین نشست تخصصی بررسی ابعاد و پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و جمعی از اساتید اقتصاد دانشگاه‌های کشور و معاونین و مسئولان این سازمان برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر همایون: گروه‌های مقاومت در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای معادلات منطقه را تغییر داد

دکتر همایون: در دیدگاه رهبری میان این دو به حق تفاوت وجود دارد؛ البته باید این نکته را در نظر داشت که در دولت‌های پیشین بحثی درباره شهرک‌نشینان اراضی اشغالی فلسطین مطرح شد و رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها یهودی نیستند و به دلیل اینکه اساس اشغالگری صهیونیسم را تشکیل داده‌اند، صهیونیست محسوب می‌شوند. در عین حال یهودیانی هستند که در برابر دین تحریف شده حضرت موسی (ع) قرار می‌گیرند و با صهیونیست‌ها تعارض دارند؛ بنابراین از هم متفاوتند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر نصراللهی در رادیو گفتگو تشریح کرد: لزوم بومی سازی لایو‌های اینستاگرامی

دکتر محمد صادق نصر اللهی مدیر گروه فرهنگ و دولت دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه السلام درباره گفتگوهای آنلاین و تعاملی بر بستر اینستاگرام با برنامه "گفتگوی فرهنگی" مصاحبه کرد.

img_yw_news
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر کامران ندری بیان کرد: غلبه ملاحظات سیاسی بر کارشناسی، مانع تصویب طرح بانکداری اسلامی

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام اظهار کرد: مدیریت طرحی همانند طرح بانکداری اسلامی، که بُعد کارشناسی آن مهم است، در مجلسی که مسائل سیاسی در آن بیشتر از مسائل کارشناسی اهمیت دارد کار دشواری است و این موضوع مهم‌ترین مانع تصویب این طرح در مجلس محسوب می‌شود.

img_yw_news
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ -

انتشار کتاب «درآمدی بر حکمرانی فضای‌مجازی»

کتاب «درآمدی بر حکمرانی فضای مجازی» به همت مرکز ملی فضای مجازی و هسته خط‌مشی فضای مجازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق( ع) منتشر شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر سید بشیر حسینی تشریح کرد: لزوم ورود نسل جوان مدیران انقلابی رسانه‌ای به عرصه

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: ما برای فضای مدیریتی به خصوص در حوزه رسانه به شدت نیازمند تغییر نسل مدیران هستیم و نسل جوان مدیران رسانه‌ای انقلابی باید وارد عرصه شوند.

img_yw_news
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر مطهری نژاد: رویداد شناسایی ایده‌های اربعینی به همت دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار می گردد

 "رویداد روشنا" به عنوان اولین رویداد شناسایی ایده‌های اربعینی به همت دانشگاه امام صادق(ع) در حال برگزاری است.

img_yw_news
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر پیغامی: شورای فقهی به ابعاد کلان مسأله بورس توجه ندارد

دکتر پیغامی گفت: شورای فقهی موجود در بازار بورس ثابت کرده است که به ابعاد کلان توجه ندارد و با فقه جز نگر وارد بورس شده است.  

img_yw_news
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ -

دکتر حمزه پور در گفتگو با آنا تشریح کرد: دروان پساکرونا؛ دوران انفجار دانش، نرم شدن اقتصاد و تغییر ارزش‌ها

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت: پدیده کرونا به‌عنوان مهمان ناخوانده موجب تسریع در تغییر پارادایم یا پنجره نگاه از فناوری‌های سخت، که بهره‌وری صِرف فنی و مالی را هدف‌گذاری کرده است، به فناوری‌های نرمِ هویت آفرین و فرهنگ محور شده است.

img_yw_news
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

دنیا در پساکرونا چگونه خواهد بود؟ مصاحبه با دکتر سید مجید امامی

دکتر سید مجید امامی، عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(علیه السلام) معتقد است: «واضح است که نظم تمدنی کنونی ثابت کرد که چه صورت علمی‌اش و چه صورت مدیریتی‌اش از پس تمام مطالبات انسان در شرایط گوناگون زیستی‌طبیعی بر

img_yw_news
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

شماره جدید نشریه «تأملات رشد» با موضوع جهش تولید؛ پادزهر بیماری و بیکاری منتشر شد

شماره ششم نشریه «تأملات رشد» با محوریت «جهش تولید» در چهار بخش هدایت تولید، فرهنگ تولید، واقعیت تولید، و تولید و کرونا، در ۱۷۶ صفحه به همت مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام منتشر شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

برگزاری اختتامیه بیستمین جشنواره تقدیر از آثار پژوهشی برتر دانشگاه امام صادق علیه السلام

بیستمین جشنواره تقدیر از آثار پژوهشی برتر دانشگاه امام صادق علیه السلام پیش از ظهر شنبه ۲۰ اردیبهشت با تقدیر از معاونت پژوهشی و پژوهشگر برتر دانشگاه به کار خود پایان داد.

img_yw_news
شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

تقدیر حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی از کارگران دانشگاه به مناسبت روز کارگر

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام پیش از ظهر امروز با حضور در جمع کارگران دانشگاه، از زحمات این عزیران تقدیر نمود.

img_yw_news
پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

شماره هفتم فصلنامه سلمی منتشر شد

img_yw_news
پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

حجت‌السلام والمسلمین مصباحی‌مقدم در گفت‎ و گو با ایکنا تشریح کرد: منافع آزادسازی سهام عدالت برای خانواده‎ ها

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: نسل جوان کشور و خانواده‌ها که چه بسا تاکنون احساس افسردگی و نومیدی داشتند، با آزادسازی سهام عدالت این احساس به آن‌ها دست می‌دهد که ایرانی و متعلق به این سرزمین هستند و این کشور مشکلات آن‌ها را مورد توجه قرار داده و قرار است به آن‌ها رسیدگی شود.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

نامه سرگشاده به دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر لزوم تحقیق پیرامون نقش آمریکا در ایجاد ویروس کرونا

هسته حقوق بشر و شهروندی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس شورای امنیت ملی و رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و تحقیق در خصوص نقش آمریکا در ایجاد ویروس کرونا شد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

انتشار رایگان نسخه الکترونیک کتابچه «رفیق روزهای بندگی» در ایّام ماه مبارک رمضان

کتابچه «رفیق روزهای بندگی»؛ گزیده ای از مباحث آداب انس با قرآن استاد محمدرضا عابدینی در ایام ماه مبارک رمضان و متناسب با شرایط خاصّ ابتلای کرونا به صورت مجازی، رایگان منتشر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

دکتر بشیر در گفتگو با فارس: «کرونا» در حال تبدیل به یک فلسفه تمام عیار است

دکتر «حسن بشیر»، استاد تمام جامعه شناسی ارتباطات بین الملل دانشگاه امام صادق علیه السلام معتقد است بحران کرونا، از منظرهای مختلف خود در حال تبدیل شدن به یک فلسفه تمام عیار است.

img_yw_news
سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

آموزش مجازی دانشگاه امام صادق علیه السلام

در این ایام همه دانشگاه‌ها به نوعی درگیر آموزش مجازی هستند. آموزش مجازی در دانشگاه امام صادق علیه السلام نیز به قوت خود باقی است. ​

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

دکتر میثم لطیفی تبیین کرد؛ راهبردهای مدیریت مسجد در ایام شیوع کرونا / سر بزنگاه ۸۰ هزار سنگر تعطیل شد

رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) ضمن تبیین راهبردهای پیشنهادی خود برای مدیریت مسجد در ایام شیوع کرونا، اظهار کرد: وجود ۸۰ هزار مسجد در کشور یعنی ۸۰ هزار خانه بهداشت و مرکز خدمت‌رسانی و مرکز آموزش نیروهای داوطلب. تاریخ باید ثبت کند که ما سر بزنگاه و در هنگام یک عملیات حساس ۸۰ هزار سنگر را تعطیل کردیم.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

دکتر همایون در گفتگو با رسا مطرح کرد: لزوم بازنگری در حوزه معارف اسلامی دانشگاه ها مبتنی بر اندیشه مهدویت

دکتر همایون بازنگری در معارف اسلامی را با توجه به مهدویت خواستار شد و گفت: اساتید علوم فنی، مهندسی و پزشکی با توجه ویژه به مهدویت در تدریس هیجان زده و غافلگیر خواهند شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

دکتر بکی حسکویی : آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا هنوز مشخص نیست

بَکی حَسکویی گفت:آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا هنوز برای ما روشن نیست و هنوز نمی دانیم این ویروس تا چه زمانی مهمان ناخوانده ما خواهد بود.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ -

پویش همدلی در منطقه ۲ تهران به همت قرارگاه جهادی دانشگاه امام صادق (ع)

«پویش همدلی» به همت قرارگاه جهادی دانشگاه امام صادق (ع) جهت خدمت رسانی عمومی در محدوده منطقه ۲ تهران آغاز به کار کرد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ -

اقتصاد، در چارچوب بسترهای فضای مجازی در حال تحول است، یادداشتی از دکتر عیوضلو

مدیر گروه اقتصاد سیاسی دانشگاه امام صادق (ع) نوشت: شیوع بیماری کرونا و شرایط قرنطینه‌ای شتاب تحول اقتصاد به سمت به کارگیری بسترهای اقتصاد فضای مجازی را دو چندان کرده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ -

دکتر همایون در گفتگو با مهر: کرونا، ضعف درونی تمدن غرب را عیان کرد

استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: با بحران کرونا مشکلات تمدن غرب به شدت نشان داده شد و این چیزی نیست که از بیرون به آن تحمیل شود، این همان ضعف درونی این تمدن است که وجود دارد.

صفحه 1 از 3    
اولین
قبلی
1