اداره کل روابط عمومی و بین المللی- اخبار و رویدادها
گزارش جلسه اعضای هیأت مدیره کانون دانش آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) با سرپرست دانشگاه

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/11/3 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، اعضای هیأت مدیره کانون دانش آموختگان دانشگاه امام صادق علیه السلام با دکتر افتخاری؛ سرپرست دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، دیدار و در خصوص ابعاد و سطوح همکاری کانون و دانشگاه و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بالای دانش آموختگان دانشگاه امام صادق علیه السلام در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و تبلیغی که بتواند به تقویت الگوی تربیتی دانشگاه کمک نماید، گفتگو کردند.

در این جلسه که حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرلوحی، دکتر حسینی، دکتر خواجه سروی، دکتر خودروان، دکتر نونژاد، دکتر زرین اقبال، دکتر موسوی، دکتر شمس، دکتر قمری، دکتر بهرام‌گیری، دکتر عبدالله‌پور و دکتر پالیزدار حضور داشتند، دکتر بهرام‌گیری توضیحاتی در خصوص هدف تاسیس و عملکرد کانون دانش آموختگان ارائه کرد و در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین میرلوحی محورهای اصلی خدمات کانون و ظرفیت‌های آن را تبیین نمود. بر این اساس بیش از ۵۰۰۰ نفر با کانون دانش‌آموختگان در ارتباط می‌باشند که می‌توانند در محورهای مختلف ۱۲ گانه ابلاغی مقام معظم رهبری دانشگاه را پشتیبانی نمایند. هدف راهبردی کانون نیز تقویت رویه‌ها و سیاست‌های آموزشی و پژوهشی با تکیه بر عنصر اخلاق اسلامی است که میراث گران‌بهای به یادگار مانده از حضرت آیت الله مهدوی‌کنی رحمه الله علیه می‌باشد.
در ادامه جلسه دکتر افتخاری ضمن عرض خوش آمدگویی به هیأت مدیره محترم کانون دانش آموختگان، یاد و خاطره آیت الله مهدوی کنی رحمه الله علیه را گرامی داشتند. وی مستند به سیره نظری و عملی آیت الله مهدوی کنی رحمه الله علیه تاکید نمود که محور همکاری دانشگاه و کانون همان «عهدی» است که استاد فقیدمان یعنی تربیت انسانی اخلاقی‌مدار، متعهد و متخصص به کرات بر آن تاکید داشت.
دکتر افتخاری از توسعه و تقویت همکاری‌های کانون و دانشگاه استقبال کرد و مقرر گردید در نشست‌های بعدی مسائل عمده اجرایی دانشگاه در دستور کار بررسی کانون قرار گرفته و از خرد جمعی دانش آموختگان برای تحلیل مسائل و یافتن راه حل‌ها و به ویژه عملیاتی‌سازی آن ها به منظور بهبود هرچه بیشتر شرایط استفاده شود.
در ادامه دکتر خواجه سرویی و دکترحسینی ضمن استقبال از پیشنهادات سرپرست دانشگاه و اشاره به علقه‌های هویتی کانون با دانشگاه امام صادق علیه السلام بر ضرورت عملیاتی شدن پیشنهادات ارائه شده در این جلسه تاکید نمود.
در این راستا دکتر عبدالله پور نسبت به معرفی طرح ملی «احسان دانش» اقدام نمود که گامی بزرگ برای تحقق ایده «عدالت و نصیب آموزشی برابر» در سطح ملی برای همه دانش آموزان می‌باشد.
 
نشانی مطلب در وبگاه اداره کل روابط عمومی و بین المللی:
http://isu.ac.ir/find-11.1440.13002.fa.html
برگشت به اصل مطلب