اداره کل روابط عمومی و بین المللی- اخبار دانشگاه
اعضای شورای راهبری "همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی" معرفی شدند

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/18 | 

سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در قالب یک رویداد مسئله‌محور با رویکرد تمدنی توسط دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود؛ اعضای شورای راهبری این همایش معرفی شدند.

 

سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در قالب یک رویداد مسئله‌محور با رویکرد تمدنی توسط دانشگاه امام صادق (ع) با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه های برتر کشور برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، با حکم دکتر حسن بشیر ـ رییس سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، اعضای کمیته‌های راهبری همایش  منصوب شدند.
براساس این احکام رییس شورای علمی، دبیرکل و دبیران کمیته‌های سومین همایش  ملی به شرح زیر معرفی شدند؛

دکتر مسعود کوثری به عنوان رییس شورای علمی
 دکتر سیدمجید خیامی به عنوان دبیر شورای علمی
دکتر محمدصادق نصراللهی به عنوان دبیر کل
دکتر معصومه نصیری به عنوان دبیر کمیته رسانه‌ای و تبلیغاتی
دکتر محمدرضا برزویی به عنوان دبیر کمیته اجرایی
دکتر سیدمجید امامی به عنوان دبیر کمیته تامین مالی
دکتر محمد حسین شعاعی به عنوان مسوول دبیرخانه

دکتر حسن بشیر؛ استاد ارتباطات بین‌الملل و رئیس سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در تشریح رویکرد این دوره از همایش اظهار کرد: در این همایش گفتمان‌سازی مؤثر در حوزه سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی باید مورد توجه جدی قرار گیرد؛ این گفتمان‌سازی باید در سه سطوح مختلف صورت گیرد تا به نتایج مؤثری در این زمینه دست یابیم.

وی تصریح کرد: قطعاً این حرکت مهم باید به شکل یک جریان ملی در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی و با همکاری سازمان های خصوصی مرتبط و با مساعدت کلیه اقشار مردم شکل گرفته تا بتوان موضوع سواد رسانه ای را به شکل جامع مورد توجه قرار داد.

رییس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران ایجاد هماهنگی و همفکری با کلیه دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و اندیشمندان و متخصصان این حوزه مهم را یکی از اهداف مهم همایش سوم دانست و گفت: باید این هدف در جهت خدمت به مردم و ایجاد راهکارهای مفید و مؤثر برای بهره برداری مناسبتر و مطمئن تر از رسانه ها، به ویژه رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی باشد.

محورهای سومین همایش  ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی که آبان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد به‌زودی اطلاع‌رسانی‌ می‌شود.

نشانی مطلب در وبگاه اداره کل روابط عمومی و بین المللی:
http://isu.ac.ir/find.php?item=11.1924.5570.fa
برگشت به اصل مطلب