دانشگاه در عرصه بین الملل- مخزن بازدید اساتید خارجی
نشست تخصصی بازار سرمایه اسلامی (ICM)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/18 | 

به همت انجمن علمی دانشجویی معارف اسلامی و مدیریت و با همکاری اداره همکاری‌ها و ارتباطات علمی و بین‌المللی نشست تخصصی بازار سرمایه اسلامی (ICM) با حضور 4 میهمان خارجی در تاریخ دوشنبه ۲۷ خردادماه ۱۳۹۸ برگزار شد.
در این نشست دکتر امین محسنی چراغلو استادیار دانشگاه امریکن واشنگتن ، به آسیب‌شناسی نظام آموزش اقتصاد و مالی اسلامی پرداخت. وی اعتقاد داشت که در ایران، تمرکز بیش از حد بر نظریه‌ها و مبانی وجود دارد. هرچند وجود این‌چنین مطالعاتی در حوزه اسلام بسیار شایسته است، اما امروزه نیاز است تا با توجه بیشتر به حوزه‌های علمی و حل مسئله، تعادل میان مبنا و کاربرد وجود داشته باشد.
سپس دکتر محمد اظمان دانشیار دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی به معرفی دانشگاه‌های اسلامی در حوزه اقتصاد و مالی اسلامی پرداخت. وی تأکید کرد اساتید باید دانشجویان را به حوزه عمل نزدیک ساخته و دانش و اعتماد به نفس کافی برای حل مشکلات را به آن‌ها اعطا نمایند.
دکتر نسیم شاه شیرازی استاد تمام مالی اسلامی دانشگاه حمد بن خلیفه قطر درباره میکروفایننس و مؤلفه‌های موثر بر آن مانند قیمت، محصول، مقررات، مشتریان و غیره توضیحاتی ارائه کرد. 
آخرین سخنران این جلسه دکتر ایروان عبدالله رئیس بخش سرمایه اسلامی بورس اوراق بهادار اندونزی بود. وی عنوان داشت که ما باید به نوآوری‌های ساده فکر کنیم و روی آن‌ها متمرکز شویم. همچنین توضیح داد که نوآوری‌ها در کشورهای مختلف می‌توانند متفاوت از یکدیگر باشند و هر کشور اسلامی ممکن است به ابزار و نوآوری‌های خود در بازار سرمایه اسلامی نیاز داشته باشد.
        
    
    
 

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه در عرصه بین الملل:
http://isu.ac.ir/find.php?item=29.2021.5042.fa
برگشت به اصل مطلب